Krupobití řádilo tentokrát na jižní Moravě

Praha ( Agra pojišťovna, 20. června 2022): Po horkém víkendu, kdy se teploty vyšplhaly až na rekordních 39 stupňů, zasáhly velkou část České republiky bouřky. Na některých místech se objevily již v dopoledních hodinách, výrazný bouřkový pás se pak zemí prohnal odpoledne. Silný vítr spojený s přívalovým deštěm a krupobitím zasáhl zemědělské plochy v jižních Čechách, na Vysočině a na jižní Moravě. Tato kombinace rozmarů počasí způsobila obrovské škody na zemědělských plodinách téměř bez výjimky, od obilnin, přes cukrovku až po olejniny.

„Obzvláště silně postižené jsou zemědělské plochy na jižní Moravě. Jednalo se především o lokální krupobití, ale v některých případech dosáhly tyto škody 100%. Například pole ve Višňové a v Horních Dunajovicích byla totálně zdecimována,“ uvedl ředitel Agra pojišťovny, Marek Bizoň.

Meteorologické předpovědi však nadále varují před tropickými teplotami, četnými přeháňkami a bouřkami. „Pokud živel poničí zemědělské porosty, pro naše klienty jsme zde. Ti mohou škodu nahlásit jednoduše online na naší stránce www.agrapojistovna.cz, a v co nejkratší době se jim ozve likvidátor, aby společně vzniklé škody prohlédli,“ doplnila Edita Křížová z oddělení komunikace.

Následky po krupobití na slunečnici.

Porost máku poškozen včerejším krupobitím.

Kontakt:
Marek Bizoň, ředitel Agra pojišťovny, 733 181 480, [email protected]

Edita Křížová, marketing&komunikace, 733 181 303, [email protected]