První silnější krupobití zasáhlo zemědělce na Hané

Praha ( Agra pojišťovna, 17. června 2022): Letošní „krupobitní sezóna“ začala pro Agra pojišťovnu včera v odpoledních hodinách silnými bouřkami s kroupami. Mezi nejvíce postižené patří Olomoucký a Jihomoravský kraj, a to zejména Olešnice na Blanensku, Senice na Hané, Kroměřížsko a Olomoucko. Lokálně se však objevily bouřky i na dalších místech republiky, na Vysočině, v jižních a středních Čechách. Poškozená zemědělská plocha (především cukrová řepa, obilniny a olejniny) činí téměř 40.000 hektarů. Celkové škody v zemědělství u našich klientů se odhadují kolem 75 milionů Kč“, sdělil ředitel Agra pojišťovny, Marek Bizoň.

Agra pojišťovna zaručuje každému zemědělci, jehož hospodaření bylo poškozeno tímto živlem, co nejrychlejší vyřízení škod ze strany maximálně vyškolených likvidátorů. „Profesionálně provedená likvidace našimi likvidátory a rychlá výplata pojistného plnění zemědělcům jsou pro nás i letos tou nejvyšší prioritou,“ doplnil Marek Bizoň.

Cukrová řepa poničená krupobitím.

Cukrová řepa poničená krupobitím.

Krupobití na kukuřici v Olomouckém kraji.

Závěje krup v Olešnici na Blanensku.

Upozornění: Klienti Agra pojišťovny mají možnost hlásit svou škodu rychle a jednoduše on-line na stránce www.agrapojistovna.cz.

Kontakt:
Marek Bizoň, ředitel Agra pojišťovny, +420 733 181 480, [email protected]