Silné krupobití zasáhlo úrodu na jižní Moravě

Praha, (Agra pojišťovna, 25. července 2023):

Včera v odpoledních hodinách zasáhlo silné krupobití úrodu na jižní Moravě. Vzdušnou čarou se jedná o oblast od Slavkova u Brna až po Lipník nad Bečvou. Nejvíce poškozené plodiny jsou řepka ozimá, dále obiloviny, luskoviny a další olejniny. Škody jsou odhadovány na desítky milionů korun.

Kolem 17 hodiny se včera přehnala přes zemědělské plochy v jihomoravském a olomouckém kraji vydatná bouřka spojená se silným krupobitím. V okrese Přerov dosáhlo krupobití střední intenzity. V této oblasti je ještě většina plodin stále na poli, krupobití poškodilo především obiloviny, olejniny a luskoviny.

„Protože jsou porosty ve sklizni, musíme třeba reagovat rychle. Dnes jsme do terénu vyslali několik skupin likvidátorů, aby zmapovali rozsah škody. Z průběžně dodaných dat již nyní odhadujeme, že se v této oblasti pohybují škody v řádech desítek milionů korun,“ uvedl Marek Bizoň, ředitel Agra pojišťovny.

Agra pojišťovna zaručuje každému svému klientovi co nejrychlejší likvidaci škod ze strany vysoce kvalifikovaných odborníků. „Profesionálně provedená likvidace našimi likvidátory a rychlá výplata pojistného plnění zemědělcům jsou pro nás tou nejvyšší prioritou,“ doplnil Marek Bizoň.

Více info v médiích:

Zprávy Radiožurnál 

Vyškovský deník